Kindcentrum Speleon
Omschrijving van Kindcentrum Speleon
Welkom bij Kindcentrum Speleon. Bij ons spelen, leren en ontdekken kinderen met hoofd, handen en hart. Hier is ruimte voor je eigen keuzes, maar altijd met respect voor anderen.
Wij zijn échte wereldburgers. Bij ons komen leerlingen, leraren, pedagogisch medewerkers, ouders en buurtgenoten vanuit alle windstreken bijeen. Samen leven, samen ontwikkelen, samen groeien.
KC Speleon daagt je uit je talenten te ontdekken en te ontwikkelen, om jouw plek in de wereld te vinden. Zelfbewust in wie je bent en wat je kunt. Klaar voor een volgend avontuur…
Onze school is een Kindcentrum: wij zijn een organisatiee voor leerlingen van 0-13 jaar, een organisatie waarin onderwijs en opvang zo integraal mogelijk met elkaar samenwerken. In ons Kindcentrum werken de ketenpartners (Lucas Onderwijs, Xtra en 2Samen) structureel samen om een hedendaags en sluitend aanbod (per jaar, per maand, per week, per dag) te verzorgen op het gebied van onderwijs, opvang, opvoeding, ontwikkeling en ontspanning. Onze organisatie biedt de volgende voorzieningen aan:
Basisonderwijs
Peuteropvang (voorschool)
Kinderopvang (bso)
Logopedie
Binnen ons Kindcentrum beschikken alle voorzieningen over een gezamenlijke pedagogische missie en visie. De essentie van onze pedagogische visie is positieve benadering. Daarnaast gaan we uit van wereldburgerschap en gezamenlijk onderwijskundig beleid.
Missie
De missie van Kindcentrum Speleon is het verzorgen van kwalitatief hoogwaardig onderwijs dat leerlingen
- voorbereidt op een leven lang leren en hen klaarstoomt voor een vervolgopleiding;
- de mogelijkheid biedt al hun persoonlijke potenties optimaal te ontwikkelen;
- opvoedt tot wereldburgers.
Visie
Bijzonderheden
Bij wereldburgerschap start je altijd bij onderwerpen die de kinderen zelf aandragen of waarvan je weet dat ze bij hun leeftijd en belangstelling aansluiten. Je doet het op een manier die bij hen past en die binnen je lessen past.
KC Speleon hanteert de 4 thema’s van UNESCO om in de loop van 8 basisschooljaren de leerlingen te onderwijzen en opvoeden als wereldburgers.
De vier UNESCO-thema’s zijn:
- Vrede en mensenrechten
- Intercultureel leren
- Wereldburgerschap
- Duurzaamheid