Omschrijving van De Driemaster
LEV is Hebreeuws voor ‘hart’. Het typeert onze energieke onderwijsorganisatie.
LEV-WN telt 26 voluit christelijke basisscholen in het westen van het land. 500 enthousiaste medewerkers geven onderwijs met de Bijbel als basis, aan ca 3800 leerlingen. Bij ons staan liefde en vertrouwen centraal. Van daaruit geloven we in ontwikkeling, van leerlingen maar zeker ook van onze medewerkers, zoals jij hopelijk binnenkort!
Met elkaar ondernemen we een ontdekkingsreis met de uitdagende missie om onze scholen tot oefenplaatsen te maken die kinderen voorbereiden op de samenleving van morgen. De clou is ‘toekomstgericht onderwijs’ de rode draad is ons personeel vertrouwen en ruimte geven om te ontwikkelen richting dat toekomstgericht onderwijs.
Lees meer over ons op www.levwn.nl.
Missie
Visie
Op De Driemaster heeft de leerling geleerd dat hij door zelf na te denken en te onderzoeken, in samenwerking met anderen, stap voor stap verder komt in het ontdekken hoe Gods geweldige wereld in elkaar zit. Hij heeft ook geleerd wie hij zelf is en welke plek hij mag innemen in de maatschappij en in het Koninkrijk van God. De leerling kan echte problemen en kwesties door middel van kritisch handelen en denken onderzoeken in spelen onderzoeksactiviteiten. Hij is daardoor in staat om zelf antwoorden op vragen te vinden. Hij weet welke wegen hij daarvoor moet bewandelen en welke bronnen hij kan raadplegen om oplossingen te vinden. Hij verstaat de kunst om mensen te benaderen en te ondervragen en is vervolgens in staat om uit een hoeveelheid informatie de essentie te halen. De leerling heeft plezier in het leren en zoeken naar oplossingen. Deze leerling wil graag leren, is actief betrokken en weet waar hij de ander voor nodig heeft.
Onze focus
De komende jaren ligt, vanuit deze visie, onze focus op het verder ontwikkelen van het thematische, betekenisvolle onderwijs. Dit willen we zichtbaar maken in themahoeken, verschillende presentatie-vormen, onderzoekend werken. Binnen het thematiseren willen we meer leren in cultuuronderwijs, zaakvakonderwijs, techniek, wetenschap, oefenen we met de 21e eeuwse vaardigheden en worden kinderen taalvaardiger op de verschillende gebieden. Ook talentontwikkeling en leren leren vindt hierbinnen zijn plek. We werken naar een goede balans tussen de inbreng van de kinderen en de coaching door leerkrachten.