Vacature Docent klassieke talen in Gouda

Onderwijs

Vacature

Functietitel
Docent klassieke talen 
Datum online
2022-01-14 14-01-2022
Sluitingsdatum
31-1-2022
Soort vacature
Parttime
Dienstverband
Tijdelijk
FTE
0,2 - 0,4 FTE
Aantal uren
in overleg
Omschrijving
We zijn een categoraal gymnasium met een streekfunctie. Onze leerlingen starten in leerjaar 1 met Latijnse en Griekse taal en cultuur. 
  • Het betreft boven- en onderbouwklassen van het gymnasium
  • Klassenverdeling ter bespreking
  • Vervanging wegens langdurige ziekte en inzet NPO
De lessen op onze school zijn opgebouwd rondom kern- en keuzelessen. Een leerling heeft 3 en soms 4 kernlessen per dag van 80 minuten. Voor en na de kernlessen kiest de leerling keuzelessen van 40 minuten, variërend van vakondersteuning tot doorwerklessen en masterclasses.

Eisen

Opleiding
1e graads
Functie-eisen
We zoeken voor vervanging wegens langdurige ziekte en inzet NPO een enthousiaste docent klassieke talen.
De nieuwe collega heeft:
·         (Liefst) leservaring op VWO-niveau in onder- en bovenbouw
·         Lesbevoegdheid, of hiervoor studerend
·         Een leerling-gerichte houding: weet te differentiëren naar niveau en leerstijl
·         Sociale – en communicatieve vaardigheden:  is gericht op samenwerking

De sectie klassieke talen werkt met zelf ontwikkeld lesmateriaal.
 

Arbeidsvoorwaarden

Salarisschaal
LB / LC
Arbeidsvoorwaarden
Salaris conform de cao-vo.

Over Coornhert Gymnasium

Naam school
Adres
Jan van Renesseplein 1 , 2805GT Gouda Zuid-Holland
Denominatie
Openbaar
Type onderwijs
Regulier
Sector
Voortgezet onderwijs
Contactpersoon
Dhr. J.P.M. van hoof
Niveau
vwo, gymnasium
Omschrijving
Het Coornhert Gymnasium is een toekomstgerichte en innovatieve school waar leerlingen en medewerkers zich thuis voelen. Het homogene en kleinschalige karakter van de school speelt daarbij een belangrijke rol. Het Coornhert Gymnasium biedt de leerlingen een breed scala aan vakken. Werken en leren in de digitale wereld en met nieuwe technologieën vormen de kern van het toekomstgericht onderwijs. Daarbij organiseert de school binnen en buiten de lessen uitdagingen die leerlingen de gelegenheid bieden ook hun andere talenten te ontplooien.

Naast kennisoverdracht besteedt het Coornhert Gymnasium aandacht aan het ontwikkelen van de leerling als persoon, met vaardigheden die leerlingen nodig hebben voor een succesvolle universitaire studie. Ook besteden wij bewust aandacht aan de sociaal-emotionele vorming van de leerlingen.

Waar mogelijk worden culturele lijnen van de klassieke oudheid naar onze tijd doorgetrokken, waarbij ook de klassieken uit de andere Europese culturele tijdperken aan bod komen. Leerlingen leren zich open te stellen voor andere denkwerelden.
Het Coornhert Gymnasium is een ontwikkelingsgerichte organisatie die enerzijds voor docenten en leerlingen de noodzakelijke rust biedt om het werk goed te kunnen doen (goede roosters, optimale faciliteiten, een adequate indeling van het gebouw) en anderzijds leerlingen en docenten vrij genoeg laat om zich individueel te ontplooien. Het Coornhert Gymnasium zoekt steeds naar de juiste balans tussen structuur en flexibiliteit en streeft naar de acceptatie van de consequenties.

Het Coornhert Gymnasium is onderdeel van de Stichting Openbaar Voortgezet Onderwijs Gouda (StOVOG), een zelfstandige stichting met drie openbare scholen in Gouda. Het Coornhert Gymnasium heeft zich ook verbonden aan de Stichting het Zelfstandig Gymnasium (SHZG). Een samenwerking-verband tussen de zelfstandige gymnasia in Nederland.

Visie Coornhert Gymnasium
Een leerling leert op het Coornhert Gymnasium in toenemende mate zelfstandig, met succes, en onder begeleiding van inspirerende, competente en professionele medewerkers in een gymnasiale, uitdagende, veilige leeromgeving.
Bijzonderheden
Ons functieboek kent de docentenfuncties LB, LC en LD. Elke docent kan bij goed functioneren seniordocent (LC) worden. Voor een relatief groot aantal eerstegraads docenten dat aantoonbaar excellent functioneert als docent en daarnaast niet alleen het eigen vak ontwikkelt maar ook een evidente bijdrage levert aan de ontwikkeling van de school als geheel (bijna altjd in de rol van sectieleider) is een LD-functie bereikbaar.

Sollicitatie informatie

Sollicitatie informatie
We streven er naar de procedure voor de kerstvakantie af te ronden. Kandidaten die ons geschikt lijken, worden zo snel mogelijk uitgenodigd voor een kennismaking met schoolleiding, sectie en leerlingen.
Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.