Vacature Docent Groenvoorziening in IJsselstein

Onderwijs

Vacature

Functietitel
Docent Groenvoorziening 
Datum online
2021-11-25 25-11-2021
Sluitingsdatum
25-12-2021
Met ingang van
01-05-2022
Soort vacature
Parttime
Dienstverband
Tijdelijk met uitzicht op vast
FTE
0,6 - 0,8 fte
Aantal uren
9-12 (x80 min)
Omschrijving

WIE ZIJN WIJ?
De Baanbreker verzorgt praktijkonderwijs voor leerlingen tussen de 12 en 18 jaar. Ons onderwijs
richt zich op de ontwikkeling van competenties die leerlingen nodig hebben om een geslaagde en
kansrijke start te kunnen maken in de maatschappij. We leiden op voor uitstroom richting werk
en/of richting een beroepsopleiding op het MBO. We hebben een sterk netwerk van
stagebedrijven en zijn trots op onze zeer goede uitstroomresultaten. 
 
WAAR STAAN WIJ VOOR?
Ons motto: Iedere leerling van De Baanbreker kan de fases Ontdekken, Ontwikkelen en
Ontplooien doorlopen wanneer hij of zij daar aan toe is en wordt daarbij begeleid door docenten
die mogelijkheden zien en geven.
Werken aan uw eigen toekomst en de leerlingen, dat doen we samen! Een goede leer- en werkomgeving is één van onze speerpunten uit ons schoolplan. Middels lesbezoeken, gezamenlijke lesvoorbereidingen, intervisie en externe professionalisering bij onze stichting willen we met en van elkaar leren. Een ander gebied van aandacht is de begeleiding van nieuwe en zittende collega’s. We bieden een werkplekbegeleider aan nieuwe collega’s en beeld coaching aan nieuwe en zittende collega’s.
 

Eisen

Beschikbaar voor zij-instromers?
ja
Opleiding
2e graads of Leraar in opleiding of Overige of Pabo
Functie-eisen


Wij zijn op zoek naar een enthousiaste docent voor het praktijkvak groen:

Onze leerlingen leren op een praktische manier basisvaardigheden in het groen, in de onderbouw gericht op toekomstig zelfredzaamheid. In de bovenbouw richten de werkzaamheden zich op het verkrijgen en behouden van arbeid.
Samen ga je aan de slag in onze schooltuinen de kas en in samenewerking met de gemeente in het groen rondom de school.
Met een groep van 7-9 volgen de leerlingen het vak groen. 
Je motiveert en stimuleert de leerlingen om het beste uit zichzelf te halen en levert een bijdrage aan de algemene ontwikkeling van onze leerlingen. Daarbij heb je aandacht voor didactiek en bezit je pedagogisch tact.
Daarnaast lever je samen met het team een bijdrage aan de ontwikkelingen binnen het curriculum en jaarplan.

Arbeidsvoorwaarden

Salarisschaal
LB
Arbeidsvoorwaarden


Wij zijn op zoek naar iemand met:
 • een lesbevoegdheid. (Pabo, Omgangskunde en/of 2e graads)
 • kennis van en affiniteit met de doelgroep.
 • goede communicatieve vaardigheden.
 • geduld, energie en humor.
Wat we van jou verwachten:  
 • zorgen voor afwisseling, veiligheid en duidelijkheid in de les.
 • samenwerken met de andere (praktijk)docenten.
 • flexibel en vernieuwend, elke dag een nieuwe kans!
 • elke dag een beetje beter onderwijs maken.
Wij bieden:
 • een school met 170 praktijkleerlingen.
 • een team van zo’n 35 hardwerkende, enthousiaste en zeer ervaren collega’s.
 • de kans om te werken met een prachtige doelgroep
 • dagelijkse uitdagingen, prachtige parels en onverwachte momenten
 • Cao VO schaal LB
 • Uitzicht op een vast contract

Over De Baanbreker

Naam school
Adres
Baden Powellweg 1 , 3401RR IJsselstein
Denominatie
Algemeen bijzonder
Type onderwijs
Regulier
Sector
Voortgezet onderwijs
Contactpersoon
Dhr. Warmolts
Niveau
pro
Omschrijving
De Baanbreker is een school voor Praktijkonderwijs en is gevestigd in IJsselstein. De school telt ongeveer 170 leerlingen. Wij verzorgen onderwijs aan moeilijk lerende kinderen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. Leerlingen doorlopen de fases Ontdekken, Ontwikkelen en Ontplooiien onder begeleiding van docenten die mogelijkheden zien en geven. We begeleiden leerlingen om een kansrijke start te maken in de maatschappij. 

Praktijkleerlingen leren door een combinatie van praktijk en theorie. Naast de gebruikelijke theorievakken zoals Nederlands, Rekenen en Burgerschap, maken de leerlingen de eerste twee jaar kennis met sector oriënterende praktijkvakken zoals Horeca, Bouw, Dienstverlening en Groen. Vanaf het derde jaar hebben de leerlingen een sector gekozen en bereiden we ze voor op succesvolle uitstroom in een vak. In de uitstroomfase gaan de leerlingen twee dagen in de week op stage, zijn ze twee dagen in de week op school en volgen ze een dag een branchegerichte cursus. Deze branchecursus sluit aan op de stageplek. 

Leerlingen gaan van school met een diploma Praktijkonderwijs en branchecertificaten. Ook kunnen leerlingen bij ons Boris certificaten behalen en in samenwerking met het ROC Midden Nederland kunnen leerlingen een MBO Entree diploma behalen. 
 

Sollicitatie informatie

Sollicitatie informatie

Meer informatie en sollicitatie
Is bovenstaand profiel herkenbaar voor jou? Motiveer dan jouw ambities en reageer via de “solliciteren” button.
Voor meer informatie over de inhoud van de functie kun je contact opnemen met Roel Warmolts, afdelingsleider bovenbouw van De Baanbreker via roel.warmolts@svp-debaanbreker.nl 
Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.