Vacature Een enthousiaste en inspirerende directeur/ schoolleider (m/v) in Rotterdam

Onderwijs

Vacature

Functietitel
Een enthousiaste en inspirerende directeur/ schoolleider (m/v) 
Datum online
2021-11-22 22-11-2021
Sluitingsdatum
22-12-2021
Met ingang van
1 januari 2022
Soort vacature
parttime/fulltime
Dienstverband
Tijdelijk met uitzicht op vast
FTE
0,8
Omschrijving
Het bestuur van de Samenwerkende Vrijescholen Zuid-Holland zoekt 
 • Een enthousiaste en inspirerende directeur m/v
 • Rudolf Steinerschool Krimpen a/d IJssel
 • 0,8 fte
 
Wat ga je doen?
 
Het betreft een tijdelijk dienstverband voor de duur van 1 jaar met uitzicht op een vast dienstverband. 
De vacature is ontstaan doordat de huidige directeur, na 6 jaar met veel plezier werkzaam te zijn geweest binnen onze organisatie, een nieuwe uitdaging heeft aangenomen.
 
Op de Rudolf Steinerschool worden kinderen wie ze zijn. Als vrijeschool voor basisonderwijs gaan we uit van de mogelijkheden van het kind zelf. Door het stimuleren van zijn talenten bieden we iedere leerling een evenwichtige ontwikkeling, zowel op cognitief en fysiek als op sociaal-emotioneel gebied.
Wij willen kinderen opleiden tot zelfstandige, onafhankelijke mensen. We zien hen als individuen die met een eigen doel op de wereld komen. Een doel dat ze met hun talenten en hun gedrevenheid willen verwezenlijken. Daarom begeleiden we onze kinderen om innerlijk vrij, creatief en onafhankelijk te worden. En bieden we de kennis en vaardigheden waarmee ze hun doelen kunnen verwezenlijken.
 
De schoolleider stuurt op een krachtige manier het proces van het ontwikkelen van vrijeschoolonderwijs in de 21e eeuw. Er is een sterk leerkrachtenteam, met de ambitie om zelf de motor te zijn van de schoolontwikkeling en de invulling en vernieuwing van het onderwijs. Onze leerkrachten geven ieder op hun eigen wijze inhoud aan de lessen en vinden de autonomie die ze daarin hebben erg belangrijk. 
Onze nieuwe  schoolleider is ook iemand die binnen de kaders van wet- en regelgeving out of the box kan denken en zijn/haar intuïtie durft te volgen bij het nemen van besluiten. Dit alles in alle openheid en in afstemming met leerkrachten en ouders.
Onze school is aangesloten bij de SVZH, een samenwerkingsverband van Vrije Scholen in Zuid-Holland. Hiervan uit is er ondersteuning door een bestuursbureau op het gebied van personeelsbeleid, communicatie, onderwijs en financiën. Ook zorgt dit voor een bovenschoolsverband van directeuren om mee te sparren. Er moet verantwoording van de taken afgelegd worden aan de bestuurder van de SVZH.
 
Wat krijg je van ons?
 
 • Een veelzijdige, school met een rijke traditie
 • Een ervaren en enthousiast team met veel kennis en kwaliteiten
 • Betrokken ouders die graag hun steentje bijdragen
 • Alleen maar leuke kinderen in de school
 • Een rijke omgeving waar kinderen hun talenten kunnen ontplooien
 • Een schoolgebouw dat voldoende ruimte biedt aan alle leerlingen in de school.
 • Een salaris dat gewaardeerd wordt vanuit de CAO-PO. Afhankelijk van ervaring en deskundigheid vindt inschaling plaats in D11 (max €4861,- bruto bij fulltime dienstverband) of D12 (max €5527,- bij fulltime dienstverband). 

Wat voor school zijn wij?
In ons gerenoveerde schoolgebouw en recente aanbouw, bieden we gedegen en modern vrijeschoolonderwijs aan ca 200 leerlingen. Leerlingen voelen zich hier veilig en geborgen, de sfeer is kalm. Vanuit Rotterdam ben je zo bij ons. De leerkracht krijgt op de Rudolf Steinerschool de kans iedere leerling te zien en hem te begeleiden in zijn ontwikkeling om te worden wie hij is. Als team benutten we ieders talent optimaal, en halen zo het beste in elkaar naar boven. We groeien en bloeien. Onze klassen zijn overzichtelijk qua aantal leerlingen en we boffen met een fijne en betrokken groep ouders. 
 

Eisen

Beschikbaar voor zij-instromers?
ja
Functie-eisen
Wat breng je mee?
De enthousiaste en inspirerende directeur voor onze school is een directeur die:
 • Het vrijeschoolonderwijs een warm hart toedraagt
 • Onderwijskundig ondernemend is en leiderschap kan tonen
 • Sterk is in het leggen van de verbinding tussen alle partijen in de school
 • Ontwikkelingen aanvoelt en aanstuurt en besluiten durft te nemen
 • Zichtbaar en aanspreekbaar is
 • Energiek en betrokken is
 • Een optimistische persoonlijkheid heeft en van humor houdt
 • Actief bijdraagt aan de missie en visie binnen de SVZH
 • Het schoolleidersdiploma heeft of bereid is deze te willen halen
 • Zich heeft geregistreerd in het schoolleidersregister of daartoe bereid is
 • Hbo+/ WO werk- en denkniveau heeft

Arbeidsvoorwaarden

Salarisschaal
D11-D12
Arbeidsvoorwaarden
Een salaris dat gewaardeerd wordt vanuit de CAO-PO. Afhankelijk van ervaring en deskundigheid vindt inschaling plaats in D11 (max €4861,- bruto bij fulltime dienstverband) of D12 (max €5527,- bij fulltime dienstverband). 

Over Rudolf Steiner School

Naam school
Adres
Michelangelostraat 375 , 3066NL Rotterdam Zuid-Holland
Denominatie
Algemeen bijzonder
Type onderwijs
Vrijeschool
Sector
Basisonderwijs
Contactpersoon
Mevr. Gauw
Omschrijving

Op de Rudolf Steinerschool worden kinderen wie ze zijn. Als vrijeschool voor basisonderwijs gaan we uit van de mogelijkheden van het kind zelf. Door het stimuleren van zijn talenten bieden we het kind een evenwichtige ontwikkeling, zowel op cognitief en fysiek als op sociaal-emotioneel gebied.

Wij willen kinderen opleiden tot zelfstandige, onafhankelijke mensen. Kinderen beschouwen we als individuen die met een eigen doel op de wereld komen. Een doel dat ze met hun talenten en hun gedrevenheid willen verwezenlijken. Om zich als mens op aarde te ontplooien. Daarom begeleiden we onze kinderen om innerlijk vrij, creatief en onafhankelijk te worden. En bieden we de kennis en vaardigheden waarmee ze hun doelen kunnen verwezenlijken. Wilt u meer weten over onze school? Kom dan gerust een keer kijken tijdens een informatieochtend!

De Rudolf Steinerschool is een van de acht scholen van de St. Samenwerkende Vrijescholen Zuid-Holland (SVZH). 


De vrijescholen in Zuid-Holland zijn in 2011 gaan samenwerken om sterker te staan. De Stichting SVZH vormt het bevoegd gezag van acht vrijescholen. Samen staan we financieel sterker. Samen organiseren we de verbetering van de onderwijskwaliteit door bijvoorbeeld een eigen auditsysteem. Samen zorgen we voor de scholing en ontwikkeling van onze medewerkers in de SVZH academie. Samen kunnen we een aantrekkelijk personeelsbeleid voeren en kunnen we de vraag naar nieuwe leraren beter aan. Samen zorgen we voor goede onderwijshuisvesting. En samen kunnen we ervoor zorgen dat er effectief aan wet- en regelgeving wordt voldaan ten aanzien van sturing en verantwoording.

De Samenwerkende Vrijescholen Zuid-Holland heeft scholen in Den Haag, Delft, Rotterdam (3x), Krimpen aan den IJssel, Dordrecht en Oud- Beijerland.
Kijk voor meer informatie over de scholen en contactinformatie op onze website : https://www.svzh.nl/scholen/
Kijk voor al onze vacatures op: https://vrijeschoolleerkracht.svzh.nl/vacatures

 

Sollicitatie informatie

Sollicitatie informatie
Hoe reageer je?
 
 • Je kunt tot uiterlijk 1 december 2021 reageren
 • Stuur je sollicitatiebrief met motivatie en cv sturen naar bestuur@svzh.nl  t.a.v. de heer Peter Schreuder (bestuurder), we horen graag van je!
 • De 1e ronde selectiegesprekken is op dinsdag 7 december vanaf 15.00 uur
 • De 2e ronde selectiegesprekken is op maandag 13 december vanaf 15.00 uur 
 • Een assessment kan onderdeel uitmaken van de procedure.
 • Heb je nog vragen? Neem contact op met mevrouw WilmaHelena Diepstraten: w.diepstraten@svzh.nl
 • Meer informatie over de school vind je op www.rudolfsteinerschool.nl, meer informatie over de SVZH op www.svzh.nl
 
 
Weet jij iemand die geknipt is voor deze baan, zou je deze vacature dan willen delen? 

 
Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.