Vacature Eerstegraads docent Frans tijdelijke vervanging januari-half mei 2022 in Hoo...

Onderwijs

Vacature

Functietitel
Eerstegraads docent Frans tijdelijke vervanging januari-half mei 2022 
Datum online
2021-10-14 14-10-2021
Sluitingsdatum
14-11-2021
Met ingang van
1-01-2022
Soort vacature
Parttime
Dienstverband
Tijdelijk
FTE
0.75
Aantal uren
18
Omschrijving
Wij zijn benieuwd naar jouw sollicitatie!

Wegens vervanging zwangerschapsverlof zijn wij op zoek naar een eerstegraads docent Frans voor de periode van janauri 2022-half mei 2022. Het gaat om 6 klassen (onder- en bovenbouw H/V) die elk 3 uur Frans krijgen.

Welkom op Het Haarlemmermeer Lyceum, locatie Zuidrand!

Wij zijn een school voor havo en vwo in Hoofddorp. We maken deel uit van de Dunamare Onderwijsgroep.
Naast 1100 hele leuke leerlingen, hebben we jou veel te bieden:
·         een écht fijne plek om te werken
·         collegialiteit
·         goed onderwijs dat gegeven wordt volgens de daltonbeginselen
·         als opleidingsschool helpen wij jou om de allerbeste docent uit jezelf te halen
·         een jong en ambitieus onderwijsteam
·         de ontwikkeling tot daltondocent
·         ondersteuning en financiering van aanvullende ontwikkelingsmogelijkheden
·         uitstekende primaire én secundaire arbeidsvoorwaarden

Klinkt dat goed? Lees dan vooral verder, we vertellen je graag meer.

Een fijne plek om te werken
Het Haarlemmermeer Lyceum ligt in de mooie en groene wijk Floriande in Hoofddorp, omringd door sportclubs en sportfaciliteiten. Het zal je daarom niet verbazen dat sport een grote rol speelt bij ons. Wij zijn een officiële TOPsport-talent school, waarbij wij leerlingen met een LOOT-status begeleiden. Topsportleerlingen voelen zich bij ons als een vis in het water. Daarbij bieden wij het van BSM aan als examenvak.  Ons schoolgebouw is nieuw, heel licht en aangenaam open. Als je het vraagt aan onze docenten en leerlingen omschrijven zij het als een hele fijne plek. Bij onze school is volop parkeerruimte.

Collegialiteit
We horen het altijd van onze docenten: de sfeer is open en je voelt je hier snel thuis. Er hangt een aangename en gemoedelijke sfeer op Het Haarlemmermeer Lyceum. Je kunt rekenen op een hartelijk onthaal! Gemoedelijk is overigens ook de omgang met de leerlingen en tussen de leerlingen. De sfeer op en rond onze school is heel vertrouwd. En dat maakt dat jij als docent echt inhoudelijk bezig kunt zijn met je vak. De secties nemen een belangrijke plek in op onze school en de sectie werkt actief aan haar eigen vakinhoudelijke ontwikkeling en organiseert geregeld sectiebijeenkomsten. Daarin vindt de onderwijskundige afstemming plaats, wordt de toepassing van het daltononderwijs besproken, worden de best practises gedeeld en de leerlijnen besproken, et cetera. Het vakwerkplan is een ontwikkeldocument en wordt door de sectie geëvalueerd en bijgesteld met behulp van  ervaringen gedurende het schooljaar.


Daltononderwijs
We werken volgens de onderwijskundige principes van het daltononderwijs. Wij zijn één van de 25 gecertificeerde middelbare daltonscholen in Nederland. Het daltononderwijs berust op vijf kernwaarden: verantwoordelijkheid, zelfstandigheid, samenwerking, reflectie en effectiviteit. Voor meer informatie over ons daltonderwijs in de praktijk, verwijzen wij je graag naar onze website.
De daltonscholing voor onze (vak)docenten wordt verzorgd door het regionale dalton VO-leernetwerk en samenwerkingsverband HAAAP (dalton VO-scholen Hoofddorp, Amsterdam, Almere, Alkmaar en Purmerend), waar onze school deel van uitmaakt. HAAAP verzorgt een training voor beginners/starters en een training voor gevorderden. De trainingen staan in het teken van delen, uitwisselen en van elkaar leren, zodat we ons daltononderwijs blijvend ontwikkelen en verbeteren. Zo leert men al doende deze kennis en ervaring in te zetten in het verder vormgeven van de daltonkernwaarden in de eigen onderwijspraktijk.
Opleidingsschool
Het Haarlemmermeer Lyceum is een opleidingsschool en dat trekt veel jonge collega’s aan. Als je bij ons komt werken, snijden we een tweejarig begeleidingstraject voor jou op maat. We maken je snel vertrouwd met alles wat met de school te maken heeft en je raakt al doende steeds meer vertrouwd met ons daltononderwijs.

Een jong en ambitieus onderwijsteam
Je komt terecht op een kleinschalige school met 1100 hele leuke leerlingen. Het Haarlemmermeer Lyceum bestaat al meer dan 60 jaar, maar onze locatie is pas in 2014 opgericht. Het Haarlemmermeer Lyceum (geldt voor zowel de dalton- als de tto-locatie) is in de afgelopen decennium hard gegroeid en we hebben veel jong talent in huis. Wij horen vaak van collega’s terug dat het zo fijn is dat initiatieven aangemoedigd en vaak ook gehonoreerd worden. Vandaar dat onze school een energieke en dynamische school is.

 

Eisen

Beschikbaar voor zij-instromers?
ja
Opleiding
1e graads of Leraar in opleiding
Functie-eisen
Als docent Frans zal je werkzaam zijn in zowel de onder-als bovenbouw en ben je verantwoordelijk voor het primaire proces in de les, ontwikkel je in samenwerking met de vakgroep materialen, sta je in verbinding met onze leerlingen en heb je een actieve houding. Ervaring met examenklassen havo/vwo is een pré.
 

Arbeidsvoorwaarden

Arbeidsvoorwaarden
Inschaling in overleg

Arbeidsvoorwaarden

Als docent op Het Haarlemmermeer Lyceum kun je rekenen op uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Wij bieden je onder andere:
·         een uitstekende verlofregeling;
·         een gedeeltelijke arbeidsongeschiktheidsverzekering;
·         een eindejaarsuitkering ;
·         een bindingstoelage voor docenten die het maximum van hun salarisschaal bereikt hebben en    goed functioneren;
·         goede doorstroommogelijkheden naar andere Dunamare-scholen;
·         automatische pensioenopbouw bij het ABP;
·         gedeeltelijk betaald ouderschapsverlof;
·         goede mogelijkheden om in deeltijd te werken;
·         goede scholingsmogelijkheden, extern en intern via de Dunamare Academie;
·         een fiscaal aantrekkelijk fietsplan.

Dunamare
Het Haarlemmermeer Lyceum behoort tot de Dunamare Onderwijsgroep. Daaronder vallen 24 scholen voor voortgezet onderwijs in de regio Haarlem, Haarlemmermeer en Velsen (en nog een buitenbeentje in Harlingen). In totaal werken er 1.600 medewerkers bij Dunamare en bieden we onderwijs aan zo’n 13.500 leerlingen.
Om geweldig onderwijs te kunnen bieden, hebben we geweldige docenten nodig. Daarvan zijn we zeer goed doordrongen en daarom leggen we voor onszelf de lat ook nog wat hoger als het om ‘goed werkgeverschap’ gaat. We kijken uit naar jouw sollicitatie.
 

 

Over Haarlemmermeer Lyceum

Naam school
Adres
Baron De Coubertinlaan 2 , 2134GC Hoofddorp
Denominatie
Openbaar
Type onderwijs
Dalton
Sector
Voortgezet onderwijs
Contactpersoon
Mevr. L.Pennings-de Vet
Niveau
vmbo, mavo, havo, vwo
Omschrijving
Het Haarlemmermeer Lyceum in Hoofddorp is een overzichtelijke school met twee locaties (1300 en 900 leerlingen).  
Op de locatie Baron de Coubertin (BdC) bieden we tweetalig onderwijs (m/h/v) en op de locatie Zuidrand is het aanbod Daltononderwijs (h/v). Er is veel aandacht voor buitenschoolse activiteiten zoals cultuur, sport en projecten.

In 2013 kreeg de school bovendien de LOOT-status. Dit betekent dat het Haarlemmermeer Lyceum toptalenten de mogelijkheid biedt om topsport en onderwijs goed te combineren. Sinds 2017 is het Haarlemmermeer Lyceum ook een gecertificeerde Daltonschool en wij zijn de vierde school in Nederland die gecertificeerd is als TTO school voor mavo/havo en vwo.

Het Haarlemmermeer Lyceum is een openbare school. Het Lyceum wil een school zijn voor alle leerlingen ongeacht hun afkomst, levensovertuiging of geloofsrichting. Alle leerlingen die voldoen aan de toelatingscriteria en die onze normen en waarden, zoals verantwoordelijkheid, tolerantie, rechtvaardigheid en eerlijkheid respecteren zijn welkom.  
Bijzonderheden
Het Haarlemmermeer Lyceum kent een sterk onderwijsprofiel. 
Daltononderwijs havo/vwo en Tweetalig Onderwijs mavo/havo/vwo.
Het Haarlemmermeer Lyceum heeft een LOOT-status en is Opleidingsschool.
Ons onderwijs is voortdurend in beweging. 
We investeren ook met overtuiging in ontwikkeling en (na)scholing voor het personeel.

Sollicitatie informatie

Sollicitatie informatie
Neem contact met ons op
Voor inhoudelijke vragen en voor vragen over de sollicitatieprocedure kun je contact opnemen met Liesbeth Pennings-de Vet, email: l.pennings-devet@haarlemmermeerlyceum.nl
Sollicitaties verlopen echter via meesterbaan
 
Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.