Vacature Leerkracht Duits eerstegraads in Delft

Onderwijs

Vacature

Functietitel
Leerkracht Duits eerstegraads 
Datum online
2023-03-16 16-3-2023
Sluitingsdatum
29-3-2023
Met ingang van
01-08-2023
Soort vacature
Parttime
FTE
0,6 fte -0,9fte
Omschrijving
Wie ben jij?
Je hebt hart voor de taal, haar geschiedenis en uitingen
Je kunt zelfstandig werken en op een creatieve manier invulling geven aan je lessen
Je weet jouw lessen af te stemmen op de behoefte en de ontwikkeling van onze leerlingen en daagt hen hierin uit
Je bent verantwoordelijk voor het realiseren van de leerdoelen van het vakgebied conform de exameneisen
Je toont initiatief en draagt ideeën aan die leiden tot kwalitatief goed onderwijs (we zijn immers een startende school!)
Je zoekt de verbinding met je collega’s om samen zorg te dragen voor de brede ontwikkeling van onze leerlingen.
Je bent sociaal vaardig en communicatief sterk en schakelt met gemak tussen gesprekspartners (leerlingen, ouders en collega’s).
Je ondersteunt de mentor die verantwoordelijk is voor de ontwikkeling en het leren van de leerling.
Je hebt een eerstegraads onderwijsbevoegdheid.

Dit zijn wij:
Een nieuwe middelbare vrijeschool voor mavo, havo en vwo in Delft: Het Mercurius College! Met onze pijlers liefde, verbinding en vitaliteit zijn we een school waar alle leerlingen welkom zijn en zich welkom voelen. Wij openen onze deuren voor jou en 300 leerlingen in augustus 2023
 

Eisen

Beschikbaar voor zij-instromers?
ja
Opleiding
1e graads
Functie-eisen
Wat ga je doen?

Als leerkracht Duits op het Mercurius College bouw je je eigen leerlijn tot aan het eindexamen. Je ontwerpt je lessen in lijn met de leerdoelen vanuit de overheid. Daar krijg je natuurlijk de tijd voor.
Er is voldoende ruimte om de taal tot haar recht te laten komen. Naast leesvaardigheid, spelling en grammatica komt ook poëzie, creatief schrijven, literatuur en spreekvaardigheid aan bod.
Je kijkt met plezier naar de leerling: hoe drukt de leerling zich uit? Hoe is de woordenschat? Op welk gebied binnen de taal is de leerling creatief? Wat is de dynamiek van de klas en waar is behoefte aan?
In de lessen zoek jij naar een aanbod waarin niet alleen het hoofd van de leerling wordt aangesproken maar ook het hart en de handen.
Je hebt hart voor de taal en de ontwikkeling van onze leerlingen en begeleidt ze met plezier tot aan het eindexamen.
 

Arbeidsvoorwaarden

Salarisschaal
Conform CAO VO
Arbeidsvoorwaarden
Van ons krijg je:
 • Een plek in een toegewijd en betrokken team 
 • Een plek waar je je eigen leerlijn kunt ontwikkelen
 • En plek waar je je kunt ontwikkelen en mee kunt bouwen aan deze nieuwe middelbare school
 • Cursussen ter verdieping van het vrijeschoolonderwijs
 • Een plek waar we omzien naar elkaar 
 • Een salaris conform de CAO VO
 • Een laptop en mobiele telefoon

Over Mercurius College Delft

Adres
Molenstraat 22 , 2611KA Delft Zuid-Holland NL
Denominatie
Algemeen bijzonder
Type onderwijs
Vrijeschool
Sector
Voortgezet onderwijs
Contactpersoon
Mevr. Vermeijden
Niveau
mavo, havo, vwo
Omschrijving
Mercurius College: leren met hoofd, hart en handen

Het Mercurius College is een nieuwe middelbare vrijeschool in Delft die in augustus zal starten. Op het Mercurius College leren de leerlingen met hun hoofd, hart en handen. We vormen met het lerarencollege en ouders een gemeenschap waarin we omzien naar elkaar en waar ook je persoonlijke ontwikkeling centraal staat. School is immers een plek waar ontwikkeling centraal staat en bij het lesgeven ben jijzelf natuurlijk het meest waardevolle instrument.  

Iedere dag hebben de leerlingen een vast ritme van periodeles, kunst- en vaklessen. Zo wisselen zij geconcentreerd werken en iets doen op een dag af. Naast de gewone vakken krijgen de leerlingen ook heel veel andere vakken zodat zij kunnen ontdekken wat hun talenten zijn. Zo leren zij zichzelf kennen en zien ze ook de talenten van de anderen

PERIODEONDERWIJS
We werken op het Mercurius College onder andere met periodeonderwijs. Drie weken lang, vijf ochtenden per week, ontwerp je je eigen lessen met een thema binnen één schoolvak, bijvoorbeeld spijsvertering van biologie. De leerlingen maken zelf aantekeningen van de les en zijn actief aan de slag door bijvoorbeeld een presentatie te geven, kaarten te tekenen, proefjes te doen of zelfs een gedicht te schrijven. Vakinhoudelijke excursies en uitstapjes zijn erg welkom. In de eerste en tweede klas worden minimaal de helft van de periodes door de mentor zelf verzorgd (dus geef je in de regel ook periodes buiten je eigen vakgebied, mits je affiniteit hebt met deze vakken.) Na die drie weken volgt er een ander vak voor de leerlingen. Alle vakken komen zo aan de beurt, zodat de leerlingen aan het einde van het schooljaar alle vakken hebben gehad.  De vakken die in periodevorm worden gegeven zijn Nederlands, wiskunde, natuurkunde, biologie, scheikunde, geschiedenis en aardrijkskunde.


VAKLESSEN
In de middag volgen de leerlingen de vaklessen, dat zijn de talen Nederlands, Frans, Duits en Engels én wiskunde. In deze lessen worden meestal methodeboeken gebruikt. Ook deze vakken worden zoveel mogelijk met hoofd, hart en handen gegeven.

ZELFVOORZIENEND LEVEN
We leren de leerlingen ook andere dingen. Hoe kweek je groenten, hoe kook je een maaltijd, hoe maak je een stoel of een kledingstuk? Door het maken van eten en producten leer je hoeveel tijd en aandacht er voor nodig is om iets moois of lekkers te maken. Andere producten die je in huis hebt worden waardevoller en je kunt ze misschien ook repareren als ze kapot gaan. Deze vakken krijgen de leerlingen in blokken van 3 tot 6 weken.

KUNST
Naast al deze vakken krijgen de leerlingen ook tekenen, grafische technieken, schilderen, fotografie, boetseren en toneel. Op deze manier kunnen de leerlingen van alles uit proberen om te zien waar zij goed in zijn en wat ze leuk vinden.In de kunst- en handvaardigheidsvakken kan iedereen op zijn/haar eigen niveau meedoen. Voor iedereen is er voldoende ruimte om dat op eigen manier te doen. Alle leerlingen hebben daarnaast met hun klas elke week muziek en zingen tot het eindexamen.

BEWEGEN
Natuurlijk hebben de leerlingen ook gym. Daarnaast is er ook nog een ander bewegingsvak: euritmie, bewegen op taal en muziek.

KAMPEN
Tijdens de kampen zoeken we de natuur op zoals in een survivalkamp. Verbinding met en respect voor natuur vinden we belangrijk en daar maken we graag tijd voor.

AFWISSELING
Iedere dag hebben de leerlingen dus vakken waar je je goed moet voor concentreren, maar ook vakken waar zij juist even lekker kunnen bewegen en ervaren, zoals bij de vakken kunst en ambacht. Door het jaar heen hebben we ook jaarfeesten die we met de hele school vieren. Zo hebben we het herfstfeest, waar we dingen doen die moed vragen, zoals in bomen klimmen. Tijdens het zomerfeest is er een grote picknick met iedereen, ook met ouders, broers en zussen. 

VEEL CULTUREN
We vinden het belangrijk dat iedereen terecht kan op onze school.
We hebben daarom door het jaar heen aandacht voor culturen en feesten.

Sollicitatie informatie

Sollicitatie informatie
Onze planning:
 • Reageren op deze vacatures kan tot en met 29 maart
 • Eerste gespreksronde van 3 tot en met 12 april
 • Proeflessen op zaterdag 15 april
 • Afronden sollicitatie voor 1 mei
Solliciteer nu via Mercurius College (homerun.co)
 
Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.