Vacature Docent Economie/Bedrijfseconomie in Rotterdam

Onderwijs

Vacature

Functietitel
Docent Economie/Bedrijfseconomie 
Datum online
2023-03-16 16-3-2023
Sluitingsdatum
16-4-2023
Met ingang van
01-08-2023
Soort vacature
parttime/fulltime
Dienstverband
Tijdelijk met uitzicht op vast
FTE
0,5 - 1,0 FTE
Omschrijving
Het Laurens Lyceum is op zoek naar een eerstegraads bevoegd docent economie / bedrijfseconomie voor schooljaar 2023-2024. Het betreft een vacature van 0,5-1,0 fte. 
 
In de sectie economie werken wij in de onderbouw met de methode Praktische Economie en in de bovenbouw met Economie Integraal (economie) en Cumulus (bedrijfseconomie). Leerlingen hebben ook de beschikking over een Chromebook. Naast de reguliere lessen verzorgt de sectie het extra-curriculaire programma ‘Laurens Onderneemt!’. De leerlingen in de bovenbouw kunnen hiermee het diploma Basiskennis Ondernemerschap en Basiskennis Marketing behalen. Het programma wordt nog verder uitgebreid met lezingen en dergelijke.
Je komt in een hecht (bedrijfs)economie-team te werken. Wij zoeken een ervaren en enthousiaste collega met de volgende eigenschappen: 
  • je bent een vakmens en staat altijd open voor verdere professionalisering;
  • je bent gericht op de kwaliteit van je lessen en het leren van je leerlingen;
  • je levert je bijdrage aan de sectie en je werkt graag samen aan onderwijsverbeteringen en -ontwikkelingen;
  • ervaring met examenklassen is een pré
Herken jij je in het bovenstaande? Reageer dan snel!

De huidige vacature betreft een jaarcontract. Bij voldoende functioneren en formatieruimte kan dit contract worden verlengd met een jaar.  

Eisen

Beschikbaar voor zij-instromers?
nee
Opleiding
1e graads

Arbeidsvoorwaarden

Arbeidsvoorwaarden
Conform CAO VO

Over Laurens Lyceum

Naam school
Adres
Voorhout 100 , 3055ES Rotterdam Zuid-Holland NL
Denominatie
Rooms-Katholiek
Type onderwijs
Regulier / Algemeen
Sector
Voortgezet onderwijs
Contactpersoon
Mevr. F. Bastiaansen
Niveau
havo, vwo, gymnasium
Omschrijving
Het Laurens Lyceum
Het Laurens Lyceum is een havo en vwo-school in Hillegersberg te Rotterdam. We werken op onze school met een flexrooster: de leerling volgt 3 vaklessen van 80-minuten per dag volgens het rooster en plant daarnaast studiewerkuren in voor vakgerelateerde vragen, huiswerk en samenwerkingsopdrachten.

Werken op het Laurens Lyceum betekent werken op een kleinschalige en onafhankelijke school binnen een betrokken en innovatief team. Leerlingen voelen zich veilig en durven zichzelf te zijn. Wij stimuleren hen om zelf de verantwoordelijkheid te nemen binnen de vrijheid die ons flexrooster biedt. 
Onze onderwijscommissie en het docententeam houden zich voortdurend bezig met de vraag hoe wij onze visie op onderwijs in de praktijk gaan brengen. Dit zodat ons onderwijsaanbod op onderwijskundig, didactisch en organisatorisch gebied goed aansluit op die visie.
Wij spelen in op de nieuwste onderwijskundige en didactische ontwikkelingen. De resultaten van de RTTI-toetsen en Cito Volgsysteem VO geven ons snel inzicht in de competenties van de leerlingen, zodat we op basis van die cijfers remediërend en inspirerend kunnen optreden.
Daarnaast stimuleren we onze docenten om veelvuldig een activerende didactiek toe te passen, die leerlingen aanspoort en op de eigen verantwoordelijkheid aanspreekt.
 
Indruk van een gemiddelde werkdag: 
Je start om 08.30u met twee flex-uren of een bovenbouwles. Leerlingen uit verschillende klassen lopen je lokaal in en jij zorgt dat ze in alle rust kunnen werken aan hun huiswerk of project. Na 15 minuten pauze beginnen de reguliere lessen. Tijdens deze lessen voorzie je onze leerlingen van genoeg food for thought, zodat ze over 5 of 6 jaar de school verlaten met een diploma op zak. Uiteraard is er na elke les een pauze om bij te praten met je collega’s. De schooldag eindigt wederom met een flex-uur of een gewone les.  De laatste les en dus jouw werkdag, eindigt uiterlijk om 16.30 uur. In dit geval wordt uitgegaan van een volle werkdag. In de praktijk zal dit nauwelijks voorkomen.
 
Op het Laurens werken we met kleine klassen, het Flexrooster en een versterkt mentoraat. De kleine klassen houden we zo lang mogelijk in stand. Het Flexrooster zorgt ervoor dat je ongeveer 3 lessen van 80 minuten per dag geeft en een aantal flexuren van 40 minuten per week. Met ons versterkt mentoraat willen de band tussen leerling, ouder en school zo stevig mogelijk maken en houden.

Sollicitatie informatie

Sollicitatie informatie
CV + Motivatiebrief
Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.